top of page

Z jakim rodzajem kryzysu się mierzysz?

Zaktualizowano: 25 maj 2020

Przed dwoma miesiącami używane głównie przez specjalistów od ekonomii czy interwentów kryzysowych, od dwóch miesięcy nie schodzi z pierwszych stron gazet, portali informacyjnych, newsów radiowych czy postów w mediach społecznościowych.


Dzisiaj jest wszędzie. Kryzys, bo o nim mowa, zdominował nagłówki gazet, relacje dziennikarzy, zajął miejsce nawet w słowniku przedszkolaków.


Używając go głównie w kontekście pandemii Covid-19 łatwo zapomnieć, iż rodzajów kryzysów jest znacznie więcej, niż tylko epidemiologiczne. Inna sprawa, że ten wyjątkowy - pierwszy o tak globalnym zasięgu - kryzys niesie lub zwiastuje kolejne zjawiska i sytuacje kryzysowe, z jakimi już się spotykamy lub możemy doświadczyć ich w najbliższym czasie.


Nie chcemy jednak, by koronawirus stał się synonimem kryzysu, choć bezdyskusyjnie jest z nim związany.


W związku z tym, w odpowiedzi na gwałtowny wzrostu popularności słowa "kryzys", rozpoczynamy cykl postów prezentujących różne oblicza kryzysów. A że do każdego tematu potrzebne jest wprowadzenie, poniższa grafika autorstwa członkini Konsorcjum SUWAK Agnieszka Walczak z Z kryzysem na kanapie pełni taką funkcję. Prezentując cztery podstawowe rodzaje kryzysów wraz z paletą przykładowych wydarzeń krytycznych otwiera nasz nowy cykl. Podzielimy się w nim z Wami naszą wiedzą, doświadczeniami i osobistymi oraz zawodowymi historiami związanymi z poszczególnymi rodzajami kryzysu.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

POZNAJ KUBĘ

Comments


bottom of page