top of page

Kim jest Konsultant Kryzysowy w Biznesie?

Zaktualizowano: 5 gru 2022


Czy to już NOWA NIEZBĘDNA rola w firmach? O tym, czym zajmuje się Konsultant Kryzysowy w firmach oraz co zyskują organizacje, które mają wewnętrznych konsultantów mówiłyśmy dla Medexpress.pl w wywiadzie 23 sierpnia 2022 roku.


Iwona Schymalla: Witam bardzo serdecznie. Moimi gośćmi są dzisiaj: Agnieszka Dryzek, Beata Kurach i Krystyna Pietrzykowska, założycielki Konsorcjum SUWAK, organizacji zajmującej się wsparciem liderów i pracowników firm w radzeniu sobie z kryzysem psychologicznym. Jedną z aktywności jaką prowadzicie są certyfikowane kursy Konsultanta Kryzysowego w Biznesie.


Tak. Od dwóch lat wyraźnie obserwujemy, że unikalny zestaw kompetencji kształtuje nowy rodzaj inteligencji - niezbędnej do skutecznego radzenia sobie ze zmiennością świata. Oparty na czterech filarach inteligencji kryzysowej program kursu Konsultanta Kryzysowego w Biznesie, świetnie odpowiada na potrzeby rynku. Wiedza o kryzysie, odwaga, odporność mentalna i nastawienie na rozwój, pomagają lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dlatego stworzyłyśmy ten program. Bliska nam jest misja pomagania i idea zarządzania z ludzką twarzą. Odczarowujemy kryzys. Łamiemy tabu, że zdrowie psychiczne to „Twoja prywatna sprawa”. To sprawa nas wszystkich.


Kim jest Konsultant Kryzysowy i jaka jest jego/jej rola w firmie?


Konsultant Kryzysowy to osoba, której zadaniem jest wsparcie pracowników będących w nadmiernym stresie czy kryzysie psychologicznym. Kryzys negatywnie wpływa na funkcjonowanie pracownika w środowisku zawodowym i prywatnym. Wyczerpuje energię, obniża motywację. Konsultant Kryzysowy, wyposażony w wiedzę na temat kryzysu, potrafi rozpoznać jego symptomy i odpowiednio wspierać potrzebujące osoby. Prowadzi rozmowy ze współpracownikami, stosuje psychoedukację, informuje z jakiego, profesjonalnego wsparcia mogą oni skorzystać, gdy sami nie są w stanie sobie poradzić. To nowa rola, na którą świadomie decyduje się coraz więcej organizacji.


Z jakiego powodu firmy sięgają po wsparcie Konsultantów Kryzysowych?


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page